Права громадян щодо сплати за житлово-комунальні послуги в умовах воєнного стану

Проблемне питання До Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини (далі – Уповно- важений) надходять звернення громадян, у тому числі від внутрішньо пе- реміщених осіб, та осіб, які тимчасово перемістилися за кордон, про надання роз’яснень з питань оплати за житлово-комунальні послуги, якщо вони не про- живають у будинку (квартирі), у зв’язку із його пошкодженням (руйнацією) або його знаходженням на тимчасово окупованій військами Російської Федерації територіях України. В окремих своїх зверненнях громадяни повідомляють, що після залишення своїх помешкань вони відповідно припинили оплачувати комунальні послуги. Під час моніторингу засобів масової інформації Уповноваженим виявлено повідомлення, що деякі громадяни, в яких повністю зруйноване (пошкоджене) внаслідок бойових дій житло, продовжують отримувати платіжні документи на сплату комунальних послуг.

Права споживачів на придбання через інтернет-магазин «ДроваЄ»

Проблемне питання До Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини надходять звер- нення від громадян щодо сприяння у вирішенні питання придбання у держав- них підприємств дров для опалення свого помешкання, оскільки у посеред- ників цінна на дрова є занадто великою. Для громадян, які проживають у сільській місцевості, особливо пенсіонерів ціна на дрова має важливе значення. З метою спрощення для споживачів механізму закупівлі дров в Україні за- працював державний інтернет-магазин дров для населення «ДроваЄ». Таке рішення дозволить забезпечити енергетичну стабільність населення на період напруженої ситуації на енергетичному ринку нашої держави внаслідок військової агресії Російської Федерації проти України. Лісгоспи вже почали здійснювати заготівлю паливних дров для населення.