Щодо ревакцинації дитячого та дорослого населення проти кашлюка, дифтерії та правця
Радомишльське відділення Коростенського РВ ДУ «Житомирський ОЦКПХ МОЗ»
інформує: з метою забезпечення епідемічного благополуччя в області щодо інфекційних хвороб, яким можна запобігти шляхом проведення імунопрофілактики, відповідно до Протоколу №5 засідання Комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Житомирської області від 12.07.2024 року, затверджено План проведення додаткових заходів з імунізації проти кашлюка, дифтерії та правця населення Житомирської області у 2024 році.
Відповідно до Національного календаря профілактичних щеплень в Україні для профілактики кашлюка, дифтерії та правця щеплення проводять дітям чотири рази: у 2, 4 та 6 місяців, із першою ревакцинацією у 18 місяців. П’яте щеплення проводять вакциною АДП у 6 років - це друга ревакцинація проти дифтерії та правцю, без кашлюкового компонента. Шосте щеплення - третю ревакцинацію - роблять у 16 років вакциною АДП-М зі зменшеним вмістом дифтерійного та правцевого антигенів. Далі дорослим потрібно оновлювати свій захист від дифтерії та правцю кожні десять років», починаючи з 26-річного віку (у 26, 36, 46, 56 років тощо).
На даний час заклад охорони здоров’я Потіївської громади забезпечений вакциною АКДП та АДП-м для профілактики дифтерії, правця та кашлюка для дітей та дорослих.
Рекомендуємо батькам, діти яких пропустили щеплення, звернутися до медичного закладу та вакцинувати дитину.
Працівникам закладів освіти, в т.ч. працівникам відділу освіти, котрі пропустили планову вакцинацію проти дифтерії та правцю пропонуємо звернутися до КНП « Потіївської АЗПСМ». Після огляду лікаря працівники зможуть безоплатно отримати щеплення для профілактики дифтерії та правця, а дані про вакцинацію будуть внесені до електронної системи охорони здоров’я, тому сімейні лікарі ваших колег зможуть переглянути цю інформацію.
Запрошуємо осіб старше 26 років, котрі не дотримувалися графіка щеплень проти дифтерії та правця. Це:
- люди старші 26 років, які в дорослому віці ніколи не отримували щеплення вакциною АДП-м;
- люди старші 26 років, в яких відсутні жодні дані (в паперовому вигляді та в електронній системі охорони здоров’я (ЕСОЗ) щодо вакцинації проти дифтерії та правця в дорослому віці);
- люди старші 36 років, які отримали останню ревакцинацію в 26 років, але не отримали в 36, та які можуть зараз надолужити пропущене щеплення (в 37, 38 років і т.д.);
- люди, які понад 10 років не отримували ревакцинацію вакциною АДП-м (наприклад, 42-річна людина востаннє ревакцинувалася в 26 років).
З повагою
Завідувач Малинського відділення Євген МІНІН