Про виплати для ВПО у 2024 році-роз’яснення від Мінсоцполітики

Дата: 27.02.2024 12:38
Кількість переглядів: 327

Фото без опису

Згідно постанови Кабінету Міністрів України від 26 січня 2024 № 94 «Деякі питання соціальної підтримки внутрішньо переміщених осіб та інших вразливих категорій осіб», виплату допомоги всім ВПО, які отримували її до 1 лютого, автоматично буде продовжено до 1 березня (без додаткового звернення).

 

З 1 березня 2024 року виплати допомоги автоматично продовжуються ще на 6 місяців для категорій ВПО, які належать до найбільш вразливих категорій громадян, а саме:

  • для пенсіонерів, у яких станом на 1 січня 2024 року  розмір пенсії  не перевищує 9 444 грн;
  • осіб з інвалідністю I чи II групи, дітей з інвалідністю віком до 18 років, тяжкохворих дітей (детальний перелік – у постанові);
  • дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з  їх числа віком до 23 років, а також батьків-вихователів і прийомних батьків.

 

Значна кількість ВПО також зможуть отримати продовження виплат ще на 6 місяців, після подання нової заяви на виплату допомоги.  Звертатись по перепризначення допомоги для ВПО родини можуть протягом лютого - березня 2024 року допомога призначатиметься і виплачуватиметься, починаючи з 1 березня.

Умова продовження виплат на додаткові 6 місяців – те, що розмір доходу в таких родинах не перевищує 9 444 грн на одну особу.

 

Ще на 6 місяців зможуть отримати виплати для ВПО:

родини, у яких є діти до 14 років, які не мають змоги відвідувати виховні та навчальні заклади або навчання відбувається в гібридному форматі (офлайн та онлайн), через що батьки не мають можливості працювати. 

- родини ВПО з дітьми до 14 років, які проживають в зоні активних чи можливих бойових дій. А також ті родини з дітьми до 14 років, які проживають в умовно безпечних регіонах України, але в цих населених пунктах немає можливості віддати дитину до дитячих садочків, а навчання в школі відбувається в форматі онлайн;

- родинам, у яких один з членів сім'ї доглядає за особою з інвалідністю I групи, або особою з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, або особою, яка досягла 80-річного віку, або дитиною з інвалідністю віком до 18 років, або тяжко хворою дитиною. 

- малолітні діти, які прибули без супроводу батьків, та вагітні жінки (починаючи з 30 тижня вагітності).

 

Прийняті зміни мають сприяти стимулюванню внутрішньо переміщених осіб працездатного віку до працевлаштування і отримання власних джерел доходів для родини і тим самим – допомозі родині стати на ноги після переміщення та інтегруватись у нові громади.

Тому допомога буде продовжуватися родинам, у яких працездатні особи працевлаштувалися, зареєструвалися як фізична особа-підприємець та розпочали відповідну діяльність/ або отримали допомогу на здобуття економічної самостійності/мікрогрант на створення чи розвиток власного бізнесу/ або отримали ваучер на навчання тощо та  у складі сім’ї є діти віком до 14 років.

Інфографіка "Фото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуВиплати для ВПО у 2024 році"


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора