Примусова праця: як розпізнати та уникнути

Дата: 19.12.2023 13:56
Кількість переглядів: 66

Фото без опису

Проблема трудової міграції в Україні в умовах воєнного часу набула актуальності, оскільки політична та економічна нестабільність сприяє формуванню міграційних потоків.

Оскільки порушення законодавства в міграційній сфері пов’язані з правопорушеннями, які мають ознаки торгівлі людьми, Центрально-Західне міжрегіональне управління Державної служби України з питань праці, в межах  Меморандуму про співробітництво та партнерство між Державною службою України з питань праці та Державною міграційною службою України від долучилось до проведення  спільних з територіальними органами Державної міграційної служби України профілактичних заходів з нагляду та контролю за виконанням законодавства в міграційній сфері під умовною назвою «Мігрант».

Торгівля людьми – найбільш жахлива проява соціального лиха у мирний час, а внаслідок повномасштабного вторгнення російської федерації на територію України ця проблема стала ще більш масштабною. Під загрозою торгівлі залишаються як особи, які вимушені виїхати за кордон, так і ті що залишились на території України та на тимчасово окупованих територіях.

Понад десяти мільйонів українців вимушені були покинути свої домівки задля збереження свого життя. Часто люди покидають свої домівки перебуваючи в нестабільному психічному та фізичному стані, і як наслідок люди розгублені, виснажені та налякані, тому не можуть сприймати інформацію критично, та стають легкою здобиччю для торгівців людьми.

Саме тому торгівцям людьми вдається легко ввести в оману людину, представляючись волонтерами, які нібито намагаються допомогти та розселити біженців, чи посприяти в працевлаштуванні.

В свою чергу, кожна людина, дотримуючись наступних правил безпеки зможе знизити ризик потрапляння до рук торгівців людьми:

  1. Безпека документів –

– ніколи й нікому не віддавайте ваш паспорт чи документи, які ідентифікують вашу дитину;

– завчасно зробіть копії, зіскануйте чи сфотографуйте ваш паспорт та документи вашої дитини. Надішліть їх собі на електронну пошту чи збережіть їх на телефоні.

  1. Безпека пересування –

– ретельно розплануйте маршрут вашої подорожі;

– намагайтеся не сідати у авто до незнайомих людей;

– якщо вам все ж таки потрібно сісти в авто до незнайомих людей, сфотографуйте його номер та надішліть вашим близьким;

  1. Безпека спілкування –

– нікому не віддавайте свій мобільний телефон та інші засоби зв’язку;

– будьте обачні та недовіряйте сліпо випадковим незнайомим жінкам. Вони теж можуть бути залучені до торгівлі людьми;

– домовтеся зі своїми близькими про певне кодове слово чи знак, що буде означати небезпеку чи потребу у допомозі;

– щодня інформуйте близьких про ваше місцезнаходження та пропозиції, які вам надходять(наприклад про поселення, про працевлаштування, про оформлення документів).

Якщо ви потрапили у ситуацію торгівлі людьми або стали її свідком, звертайтеся до поліції за телефоном 102 (служба екстреної допомоги в ЄС 112) або на урядову гарячу лінію 1547.

Національна гаряча лінія з консультування мігрантів та протидії торгівлі людьми (безкоштовно та анонімно щодня з 8:00–20:00): 0 800 505 501 або 527.

La Strada (запобігання домашньому насильству, прав дитини, торгівлі людьми та гендерній дискримінації): 0 800 500 225 або 116 111.

Відповіді на найактуальніші питання застосування трудового законодавства, зокрема і у воєнний час, Ви можете отримати на інформаційному порталі Держпраці: pratsia.in.ua.

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора