Житомирське районне управління Головного управління ДСНС України у Житомирській області

Дата: 08.12.2023 11:27
Кількість переглядів: 243

Фото без опису

Більшість надзвичайних ситуацій, зокрема, пожеж, що виникають під час святкування різдвяних та новорічних свят, трапляється через недотримання елементарних вимог безпеки при влаштуванні новорічної ялинки, через необережність під час використання різноманітних піротехнічних виробів та власну недбалість.

Щоб свята пройшли безпечно, слід дотримуватися нескладних правил безпеки:

  • ялинку слід розмістити на стійкій основі (на підставці, в посудині з піском), щоб вона не перешкоджала виходу з приміщення та знаходилася на відстані не менше 1 метра від систем опалення, телевізорів, приймачів, магнітофонів, легкозаймистих матеріалів.  

  • для прикрашення ялинки застосовуйте електричні гірлянди тільки заводського виготовлення. Лампи гірлянди закріплюйте надійно, бо при падінні від поштовху чи протягу вони можуть стати причиною пожежі. Обов'язково перевірте справність електричного проводу, його ізоляцію. Слід завжди пам'ятати, що сама хвоя легкозаймиста. В разі, якщо ж ви помітили якусь несправність гірлянди: з'явилося миготіння лампочок, іскріння, сильне нагрівання проводу - негайно вимкніть її.

  • не слід прикрашати ялинку целулоїдними, паперовими та іншими легкозаймистими іграшками й прикрасами, ватою, марлею. І звичайно ж, не можна для прикраси використовувати свічки.

Використання в приміщеннях бенгальських вогнів, хлопавок, різноманітних піротехнічних засобів, феєрверків, категорично забороняється. Також не можна влаштовувати всередині приміщень різноманітні світлові ефекти за допомогою хімічних та інших пожежонебезпечних речовин. Ці засоби красиві й ефектні, проте їхні іскри, які розлітаються в різні сторони, можуть запалити хвою ялинки, папір, вату, а то й одяг людей.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора