Повідомлення RASFF стосовно виявлення диметоату в мандаринах з Єгипту, що експортувалось з Греції

Дата: 24.11.2023 09:38
Кількість переглядів: 103

Фото без опису

Житомирське районне управління Головного управлінння Держпродспоживслужби в Житомирській області інформує про отримання інформаційного повідомлення через систему швидкого оповіщення щодо харчових продуктів та кормів (RASFF) від 20 листопада 2023 року № 2023.8018 стосовно виявлення диметоату в мандаринах з Єгипту, що експортувались з Греції (експортрер: DROSERO TRADE S.M. P.C., Giannitsa) до України (отримувач: ТОВ «Фудком», вул. Залізничне шосе 57, м. Київ, 01014; місце доставки: с. Мартусівка, Бориспільський р-н., Київська обл.). 

З метою недопущення в обіг такої продукції, Житомирське районне управління ГУ Держпродспоживслужби в Житомирській області доводить до відома операторів ринку, що згідно статті 20 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» вони зобов’язані вилучати харчові продукти, якщо встановлено, що вони можуть спричинити шкідливий вплив для здоров’я людини, та письмово інформувати компетентний орган про виявлені невідповідності та вжиті заходи.

Довідково. Диметоат є органофосфатним інсектицидом, що використовується для боротьби зі шкідливими комахами. Він здатен спричинити нудоту, слабкість, сонливість, проблеми з диханням, біль у животі та діарею, а в разі важких отруєнь — знепритомнення, судоми та параліч.

 

Борис ГУЩИН, начальник Житомирського районного управління ГУ Держпродспоживслужби в Житомирській області.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора