Фото без опису

Кабінетом Міністрів України 19.10.2016 року принято постанову №719 «Питання забезпечення житлом деяких категорій осіб,які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України,а також членів їх сімей”Якою передбачено право на грошову компенсацію за неотримане житло. Ця компенсація надається за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам.

Право на отримання грошової компенсації мають:

• особи з інвалідністю внаслідок війни І та ІІ групи (АТО/ООС/заходи оборони,участь у бойових діях на території інших держав,участь у Революції Гідності );

•  ВПО,які є УБД,або особами з інвалідністю внаслідок війни ІІІ групи(АТО/або ООС до 1 червня 2018р.) рік перебування в базі даних ВПО;

• Члени сім’ї особи,яка загинула(пропала безвісти),померла внаслідок участі у бойових діях на території інших держав,Революції Гідності;

• Члени сім’ї загиблого(померлого)Захисника і Захисниці України.

Членам сім’ї загиблого військовослужбовця, компенсація виплачується одній із категорій родичів-спочатку дружині (чоловікові) і неповнолітнім дітям, які проживають разом; якщо таких немає, то батькам або повнолітнім дітям.

Для  оформлення грошової компенсації необхідно, насамперед, дійсно потребувати поліпшення житлових умов, бути включеним у списки осіб квартирного обліку, які користуються правом першочергового одержання жилих приміщень за місцем проживання тобто у Потіївській громаді відповідно до законодавства за пільговими категоріями.

Обов’язково потрібно перебувати на квартирному обліку за місцем проживання , так як компесація надається у порядку черговості постановки на квартирний облік та прийнятого рішення виконавчим комітетом Потіївської сільської ради.

Особи, які мають право на компенсацію, насамперед, подають до відділу соціального захисту населення Потіївської сільської ради заяву про призначення грошової компенсації.

Разом з заявою потрібно подати:

• копію паспорту заявника;

• Копії посвідчення учасника бойових дій/ особи з інвалідністю внаслідок війни/члена сім’ї загиблого(померлого)/члена сімї загиблого(померлого)Захисника і Захисниці України;

• Копія довідки про безпосередню участь особи у бойових діях;

• Письмова згода у довільній формі кожного повнолітнього члена сім’ї особи з інвалідністю/ внутрішньо переміщеної особи, на яких нараховується грошова компенсація, щодо включення їх у розрахунок грошової компенсації;

• Копії документів,що пітверджують родинні стосунки між заявником і членами його сім’ї на яких нараховується грошова компенсація і між загиблим (пропавшим безвісти),померлим;

• Копія довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи та кожного із членів її сім’ї(для внутрішньо переміщених осіб);

• Копія рішення про взяття на квартирний облік за пільговою категорією(першочергово/позачергово) особи та кожного із членів її сім’ї

• Довідка про наявність/відсутність зареєстрованого права на житло , яке розташоване в населених пунктах на підконтрольній Україні території(довідка з БТІ);

• довідку про склад сім’ї та прописку.

З дня прийняття заяви відділ  соціального захисту населення та охорони здоров’я Потіївської сільської ради  протягом 10 днів проводить обстеження матеріально-побутових умов заявника за місцем фактичного проживання та складає акт відповідного зразка. Підготовлений пакет документів направляється до уповноваженої спеціальної комісії при Житомирській районній військовій адміністрації для внесення до подання на виплату грошової компенсації за неотримане житло.

Комісія має 5 робочих  днів для прийняття рішення щодо призначення або відмови в призначенні грошової компенсації;

На розмір розрахованої компенсації впливає:

- кількість членів сім’ї заявника;  кількість членів сім’ї заявника, які є особами з інвалідністю; опосередкована вартість 1 кв.м.загальної площі житла для населеного пункту, в якому проживає заявник; витрати на реєстрацію права власності і сплату потрібних податків.

Отримавши рішення про призначення компенсації, заявник відкриває спеціальний рахунок в «Ощадбанку». Копія договору про відкриття рахунку подається до відділу СЗН  Потіївської ради;

Відділ соцзахисту після надходження субвенції з державного бюджету на рахунок місцевих бюджетів перераховує на спец рахунок грошову компенсацію, про що повідомляє заявнику протягом трьох робочих днів з дня переказів коштів.

Грошову компенсацію можна витратити тільки на придбання житла. За використанням коштів з рахунку слідкує банк. Кошти не можна використовувати без дозволу органу соціального захисту. У разі коли ціна договору перевищує суму коштів грошової компенсації на спеціальному рахунку заявника, уповноважений банк переказує кошти із спеціального рахунка заявника за договором лише після надходження на спеціальний рахунок заявника додаткових коштів у сумі, якої не вистачало для його виконання.Додаткові кошти на спеціальний рахунок заявника можуть бути внесені за рахунок коштів місцевого бюджету, особистих коштів заявника, благодійних надходжень від юридичних і фізичних осіб, з інших джерел, не заборонених законодавством.

Заявник має самостійно вибрати житло, укласти договір купівлі-продажу житла  з продавцем та один примірник подати до відділу соціального захисту населення Потіївської сільської ради.

Відділ соціального захисту населення Потіївської сільської ради протягом  5-ти днів надає заявникові письмову згоду на перерахунок коштів зі спеціального рахунка продавцю;

Заявник протягом 30 днів повинен оформити право власності на житло і подати витяг з Дежреєстру речових прав на нерухоме майно про зареєстроване житло до органу соцзахисту. Кошти потрібно використати протягом року, інакше вони будуть повернуті державі.