#ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ: ВІДБУЛИСЯ ЗБОРИ ЖИТОМИРСЬКОГО ОБЛАСНОГО ВІДДІЛЕННЯ ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ АСОЦІАЦІЇ ГРОМАД

Дата: 03.11.2022 14:36
Кількість переглядів: 130

Як повідомляє начальник Бердичівської РВА Людмила Димидюк, на базі Семенівської територіальної громади за участі представника Житомирської обласної військової адміністрації відбулися збори Житомирського обласного відділення Всеукраїнської Асоціації Громад.

Зокрема було обговорено питання взаємодії та співпраці між громадами Житомирської області у період дії воєнного стану, актуальні проблеми життєдіяльності громад, діяльність та плани на майбутнє обласного відділення ВАГ.

У режимі відеоконференції до учасників зборів звернувся виконавчий директор Всеукраїнської Асоціації Громад Іван Слободяник. Він анонсував основні заходи, заплановані на найближчий час: продовження реалізації проєкту “Згуртовані громади”, проведення Агрополітичного форуму та V Всеукраїнського фермерського форуму, а також Другого Всеукраїнського форуму місцевого самоврядування.

З питань порядку денного виступили директор з розвитку – заступник виконавчого директора Всеукраїнської Асоціації Громад Ігор Абрам’юк та голова Житомирського обласного відділення Наталія Семенюк.

«Бердичівська районна військова адміністрація має повну співпрацю з органами місцевого самоврядування. Нас об’єднала війна, і сьогодні ми разом вирішуємо усі питання. Адже нам разом із громадами після перемоги ще потрібно буде відновлювати нашу державу, відбудовувати об’єкти інфраструктури та допомагати іншим регіонам, які серйозно постраждали в результаті ведення бойових дій», — додала Людмила Димидюк.

Нагадаємо, що створено роз’яснення для громад про земельні питання під час дії воєнного стану.

Фото без опису

Експерти Програми USAID DOBRE, у співпраці з ВАОТГ, у вересні 2022 року провели вебінар «Земельні ресурси – як основа ефективної релокації», під час якого учасники обговорили: особливості діяльності ОМС при релокації підприємств; законодавство України, що визначає особливості земельних відносин для цілей релокації бізнесу та спрощення процедур при передачі земель у користування для розміщення виробничих потужностей; зміну цільового призначення земельних ділянок за спрощеною процедурою; алгоритм дій у випадку призупинення функціонування ДЗК тощо.

Постреліз та презентацію можна подивитись за посиланням.

За результатами проведених тренінгів та отриманих від територіальних громад запитань експерти розробили низку роз’яснень, у тому числі щодо використання в умовах воєнного стану земель сільськогосподарського призначення:

 – Практичні питання застосування ОМС Законів України та інших нормативно-правових актів щодо особливостей реєстрації договорів оренди та прав користування земельними ділянками в умовах воєнного стану (ЗАВАНТАЖИТИ). Розглянуто особливості:

 • реєстрації поновлення договорів;
 • реєстрації нових договорів;
 • реєстрації змін до існуючих договорів.

– Відповіді на питання щодо застосування ОМС Закону України від 24.03.2022 р. № 2145-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення умов для забезпечення продовольчої безпеки в умовах воєнного стану» (ЗАВАНТАЖИТИ). Відповіді згруповані за наступними підрозділами:

 • передача у власність та користування земель комунальної власності сільськогосподарського  призначення;
 • передача у власність та користування земель комунальної власності не сільськогосподарського призначення;
 • реєстрація договорів в книгах реєстрації;
 • поділ земельних ділянок комунальної власності в військовий час;
 • процедурні моменти управління землями історико-культурного призначення та водного фонду;
 • зміна цільового призначення;
 • робота Держгеокадастру під час воєнного стану;
 • інші питання.

Також на запит громад, консультанти Програми USAID DOBRE створили детальну таблицю-схему, яка допоможе визначати, за якою процедурою оформлювати земельні відносини у період воєнного стану (ЗАВАНТАЖИТИ).

Нагадаємо, що Мінрегіон та МВС України презентували проєкт Національної концепції «Безпечна громада». 

 

 https://zhtrda.zht.gov.ua/detsentralizatsiia-vidbulysia-zbory-zhytomyrskoho-oblasnoho-viddilennia-vseukrainskoi-asotsiatsii-hromad/
> 
> https://www.facebook.com/zhytomyrrda/posts/pfbid02HNqmYP6H3cRvgo9kHKsWMrgDfEGNmxqNNARR6BhdUKnsVdm1U4pz7jWuRYz6jnJgl
> 

« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора