Комунальна установа « ЦЕНТР НАДАННЯ СОЦІАЛЬНИХ ПОСЛУГ»

Потіївської сільської ради Житомирського району

Житомирської області

Адреса: 12225 Житомирська обл., Житомирський р-н  с. Потіївка, вул. Центральна, 31.

Контактний телефон: (099) 514-19-17, (068) 952-49-30

E-mailvalya-malor18@urkr.net

Графік роботи:

Понеділок - Четвер з 8-30 до 17-00,

П’ятниця з 8-30 до 16-45

Субота, неділя - вихідний.

Директорка «Центру надання соціальних послуг» Потіївської сільської ради

Пікульська Валентина Михайлівна

Основними завданнями Центру є:

•         проведення соціально-профілактичної роботи, спрямованої на запобігання потраплянню в складні життєві обставини осіб/сімей, які належать до вразливих груп населення;

•         надання особам/сім’ям комплексу соціальних послуг, яких вони потребують, відповідно до переліку послуг, затвердженого Мінсоцполітики, з метою мінімізації або подолання таких обставин.

•         Центр виявляє таких осіб/сім’ї і веде їх облік;

•         проводить оцінювання потреб осіб/сімей у соціальних послугах;

•         надає соціальні послуги відповідно до державних стандартів соціальних послуг;

•         надає допомогу особам/сім’ям у розв’язанні їх соціально-побутових проблем;

•         забезпечує соціальне супроводження прийомних сімей і дитячих будинків сімейного типу;

•         забезпечує соціальний патронаж осіб, які відбули покарання у виді обмеження або позбавлення волі на певний строк, а також звільнених від подальшого відбування таких покарань на підставах, передбачених законом;

•         складає план реабілітації особи, яка постраждала від торгівлі людьми тощо

•         особам похилого віку та особам з інвалідністю соціальними робітниками центру надається допомога у самообслуговуванні, у веденні домашнього господарства (закупівля продуктів харчування, ліків та інших товарів, приготування їжі, прання, прибирання житла, оплата комунальних платежів).

Центр надає наступні види послуг:

інформування;

консультування;

посередництво;

представництво інтересів;

соціальний супровід сімей (осіб), які перебувають у складних життєвих обставинах;

соціальна інтеграція та реінтеграція;

кризове та екстренне втручання;

соціальна адаптація;

медіація;

соціальна профілактика;

догляд та виховання дітей в умовах наближених до сімейних;

соціальний супровід сімей, у яких виховуються діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування;

догляд вдома.

Центр надає соціальні послуги особам/сім’ям, які належать до вразливих груп населення та/або перебувають у складних життєвих обставинах, зумовлених:

•         інвалідністю;

•         бездомністю;

•         безробіттям;

•         малозабезпеченістю;

•         поведінковими розладами у дітей через розлучення батьків;

•         ухиленням батьків або осіб, які їх заміняють, від виконання своїх обов’язків із виховання дитини;

•         втратою соціальних зв’язків, у тому числі під час перебування у місцях позбавлення волі;

•         жорстоким поводженням з дитиною;

•         насильством за ознакою статі;

•         домашнім насильством;

•         потраплянням у ситуацію торгівлі людьми.

Центром виявляються сім’ї/особи, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги, визначаються індивідуальні потреби сімей/осіб у соціальних послугах та організовується їх надання, проводиться соціально-профілактична, інформаційно-просвітницька робота з сім’ями/ особами, спрямована на запобігання складних життєвих обставин.

При потребі працівники центру організують взаємодію з іншими фахівцями та службами, нададуть інформацію щодо соціального захисту, допоможуть в оформленні або відновленні документів, отриманні безоплатної правової допомоги, а також здійснять інші заходи щодо відновлення соціальних функцій, психологічного і фізичного стану сімей/осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги.

Робота центру ґрунтується на принципах індивідуального підходу до кожної людини, гуманності, доступності, відкритості, законності, соціальної справедливості, конфіденційності та відповідальності за дотримання етичних і правових норм.

Корисні посилання:

Офіційний сайт Міністерства соціальної політики України