ІНФОРМАЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ

Дата: 04.05.2022 09:49
Кількість переглядів: 225

 

            Фото без опису         Як уникнути поширення інфекційних хвороб

у місцях перебування переселенців і біженців
Війна в рази збільшила кількість внутрішньо переміщених осіб. Багато хто з них живе або проводить певну кількість часу в спеціально облаштованих місцях для перебування переселенців/біженців.
Велике скупчення людей у вагонах поїздів та в місцях для ночівлі, відсутність сталого доступу до проточної води і засобів гігієни можуть загрожувати спалахами і швидким поширенням інфекційних хвороб. Запобігти цьому можна завдяки застосуванню адекватних засобів профілактики. Серед них: забезпечення постійного водопостачання, належних санітарно-гігієнічних умов та доступу до медичних послуг.  На що потрібно звернути увагу під час облаштування безпечного місця для притулку?
Забезпечте людей, які перебувають у місці тимчасового перебування, теплим одягом і ковдрами.
Провітрюйте приміщення щонайменше тричі на день, проводьте щоденне вологе прибирання.
За можливості організуйте скринінг людей на наявність ознак інфекційних захворювань (тестування, огляд медичним працівником).
Усі, хто має симптоми гострих респіраторних або інших захворювань (гарячка, ломота в тілі, діарея тощо), мають бути ізольовані в окремому приміщенні. Їм має бути надана медична допомога.
Як уникнути поширення інфекційних захворювань, якщо ви перебуваєте у тимчасовому притулку?
Першим правилом має стати фізичне дистанціювання, дотримання гігієни рук й органів дихання. За можливості продовжуйте носити маски.
Не торкайтеся руками обличчя.
Мийте руки перед вживанням їжі. Якщо немає доступу до води, можна використовувати антисептик, у крайньому разі – вологі серветки (хоч вони і не є ефективними в боротьбі з патогенними мікроорганізмами).
 Дотримуйтеся правил респіраторної гігієни: у разі кашлю та чхання прикривайте рот і ніс серветкою або згином ліктя. Одразу викидайте використані серветки в контейнер для сміття, обробляйте руки спиртовмісним антисептиком і за можливості мийте руки з милом.
Будь ласка, зверніться за медичною допомогою, як тільки у вас з’явилися симптоми та ви перебуваєте у безпеці.Зверніть також увагу на те, що в умовах обмеженого доступу до води та засобів гігієни підвищується ризик виникнення харчових отруєнь.


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора