Фото без опису

Відповідно до ч. 2 ст. 8 ЗУ «Про запобігання та протидію домашньому насильству» до повноважень виконавчих органів місцевого самоврядування у сфері запобігання та протидії домашньому насильству належать:

1) забезпечення реалізації державної політики у сфері запобігання та протидії домашньому насильству на території сільської ради;

2) забезпечення надання соціальних послуг на території сільської ради, у тому числі шляхом соціального замовлення у сфері запобігання та протидії домашньому насильству;

3) визначення потреби у створенні спеціалізованих служб підтримки постраждалих осіб, забезпечення їх створення та функціонування, здійснення контролю за їхньою діяльністю;

4) участь у підготовці фахівців, до компетенції яких належать питання запобігання та протидії домашньому насильству, у тому числі фахівців, які реалізують програми для кривдників;

5) прийом і розгляд заяв та повідомлень про вчинення домашнього насильства, забезпечення застосування заходів для його припинення, надання допомоги постраждалим особам;

6) забезпечення координації діяльності суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, та їх взаємодії на території сільської ради;

7) збір і поширення відповідно до законодавства інформації про домашнє насильство на території сільської ради.

Постановою КМУ від 22.08.2018 року №658 затверджено Порядок взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі.

Відповідальним за координацію заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству та/або насильству за ознакою статті призначено заступника сільського голови Олішевського Сергія Павловича (розпорядження сільського голови від 24.02.2021 р.№20-г «Про призначення координатора з питань здійснення заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству та торгівлі людьми»).

Відповідальними працівниками виконавчого комітету Потіївської сільської ради, які  проводять роботу з прийому та реєстрації заяв, повідомлень про вчинення насильствавизначено:

•   начальника соціального захисту населення Потіївської сільської ради Залєвську Наталію Петрівну

- начальника служби у справах дітей Потіївської сільської ради Костюченко Альону Василівну.

Відповідальним працівником виконавчого комітету Потіївської сільської ради, який проводить роботу з надання допомоги і захисту постраждалим особам, а також роботу з кривдниками на території сільської ради визначено фахівця із соціальної роботи Майстука Романа Віталійовича.

Староста забезпечує виявлення фактів насильства і є персонально відповідальним за забезпечення своєчасного та ефективного вжиття заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі на території села.

У разі виявлення фактів насильства повідомляти про них не пізніше однієї доби координатора з питань здійснення заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству та торгівлі людьми.

Особи, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі мають право на ВСІ ВИДИ ПРАВОВИХ ПОСЛУГ, передбачені ЗУ «Про безоплатну правову допомогу»

Фото без опису

Особи, які постраждали від домашнього насильства, насильства за ознакою статті та насильства по відношенню до дітей можуть звертатись до Потіївської сільської ради або органу виконавчої влади за місцем проживання.

На території громади  є телефони «гарячих» ліній та адреси установ:

• дільничний інспектор Черняхівського відділу поліцейської діяльності № 1 Житомирського районного управління поліції ГУНП в Житомирській області за номером 102 (цілодобово)
  • відділ соціального захисту населення Потіївської сільської ради

тел. - (099) 514-1917, с.Потіївка, вул. Центральна, 31

- мобільна бригада, соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою тел. (097) 247-38-22, с.Потіївка, вул. Центральна, 31

-   старостати старостинських округів:

• Новобудський старостинський округ, тел. (098) 241-14-95 с.Нова Буда, вул. Центральна, 9
  • Гуто-Потіївський старостинський округ, тел. (068) 546-35-37, с.Гуто Потіївка, вул.Центральна, 46
  • Заньківський старостинсмький округ, тел.. (067) 335-21-20, с. Заньки, вул. Центральна, 1
  • Облітківський старостинський округ, тел.. (098) 721-47-17, с. Облітки вул. Ценральна, 1а

Соціальні установи працюють за наступним графіком роботи:

понеділок - четвер з 8.30 до 17.30 години,

п’ятниця з 8.30 до 16.30 год,

вихідні дні: субота - неділя

Контакти в регіонах України з попередження домашнього насильства, протидії торгівлі людьми та гендерної дискримінації можна знайти на веб-сторінці Міністерства соціальної політики України http://www.msp.gov.ua

Ви можете отримати екстрену психологічну та інформаційну консультацію: Українська національна довідкова безкоштовна лінія з питань міграції та протидії торгівлі людьми  527, 0-800-505-501 (безкоштовні дзвінки з номерів Київстар та Водафон)

Національна «гаряча лінія» з попередження домашньою насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації: 116, 123, 0-800-500-335 (для дзвінків з мобільного).

Національна дитяча «гаряча лінія»: 116, 111, 0-800-500-225 (для дзвінків з мобільного).

Також з 7 січня 2018 року набрав чинності Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» та внесено зміни до закону України «Про безоплатну правову допомогу», яким розширено доступ до безоплатної правової допомоги для осіб, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статті, а також – для дітей.