ОЗДОРОВЛЕННЯ ГРОМАДЯН, ЯКІ ПОСТРАЖДАЛИ ВНАСЛІДОК ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ КАТАСТРОФИ

Дата: 07.10.2021 20:17
Кількість переглядів: 323

Фото без опису

Пріоритетним напрямком оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи є забезпечення їх санаторно-курортним лікуванням.

Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2016р. № 854 «Деякі питання санаторно-курортного лікування та відпочинку громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» безоплатними санаторно-курортними путівками або путівками на відпочинок шляхом надання грошової допомоги забезпечуються громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, а саме:

  1. громадяни, віднесені до категорії 1, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;
  2. діти з інвалідністю, інвалідність яких пов'язана з Чорнобильською катастрофою.

Строк перебування в санаторно-курортному закладі та закладі відпочинку становить:

  • для громадян, віднесених до категорії 1, - 18 днів;
  • для громадян, віднесених до категорії 1, із захворюваннями нервової системи (з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку) - до 35 днів;
  • для дітей з інвалідністю - від 21 дня до двох місяців.

Строк перебування дітей з інвалідністю у закладі відпочинку за путівкою на відпочинок становить не менше ніж 14 днів.

 

Громадяни, віднесені до категорії 1, та діти з інвалідністю мають право вільного вибору закладу відповідного профілю, а також за бажанням здійснення доплати за надання додаткових послуг за рахунок власних коштів у разі недостатності суми грошової допомоги для компенсації вартості путівки у вибраному закладі.

Орган соціального захисту населення укладає договір із закладом та громадянином. Договір укладається в трьох примірниках (один — для органу соціального захисту населення, другий — для закладу, третій — для громадян). Після оздоровлення (відпочинку) громадяни  подають органу соціального захисту населення зворотний талон путівки або інший документ, який підтверджує проходження лікування в закладі за профілем захворювання, за яким видано довідку для одержання путівки.

Після надання послуг громадянам постраждалим внаслідок ЧАЕС заклад подає до органу соціального захисту населення акт приймання-передачі послуг чи інший документ щодо проведення розрахунків за результатами надання послуг санаторно-курортного лікування або відпочинку за відповідний звітний період згідно з умовами договору.

Після забезпечення в поточному році громадян, віднесених до категорії 1, путівкою чи отримання ними грошової компенсації такі громадяни знімаються з обліку для забезпечення путівкою.

Проте, громадянам, які перебувають на обліку, але не отримали путівки в поточному році, зберігається право на забезпечення путівкою на наступний рік за умови поновлення медичної довідки 070/о, якщо строк дії попередньої довідки закінчився.

Кожного року до 15 жовтня проводиться прийом документів для забезпечення путівкою на санаторно-курортне лікування чи на отримання компенсації замість путівки на 2022 та наступні роки.

Для взяття на облік для забезпечення путівкою шляхом надання грошової допомоги громадянин, віднесений до категорії 1, один із батьків дитини з інвалідністю або особа, яка їх замінює, подають:

1) для забезпечення громадянина, віднесеного до категорії 1:

- заяву про взяття на облік для отримання путівки за формою, затвердженою Мінсоцполітики;

- довідку для одержання путівки на санаторно-курортне лікування за формою 070/о;

- копію посвідчення громадянина, віднесеного до категорії 1 (із вкладкою);

- копію паспорта.

2) для забезпечення дитини з інвалідністю та одного із батьків або особи, яка їх замінює:

- заяву про взяття на облік для отримання путівки за формою, затвердженою Мінсоцполітики;

- довідку для одержання путівки на санаторно-курортне лікування за формою 070/о;

- довідку для одержання путівки одним із батьків дитини з інвалідністю або особою, яка їх замінює, на санаторно-курортне лікування за формою 070/о (у разі наявності);

- копію посвідчення дитини з інвалідністю (із вкладкою);

- копію посвідчення громадянина, віднесеного до категорії 1 (із вкладкою), у разі наявності такого у одного з батьків дитини з інвалідністю або особи, яка їх замінює;

- копію свідоцтва про народження або копію паспорта дитини з інвалідністю;

- копію паспорта одного з батьків дитини з інвалідністю або особи, яка їх замінює;

- довідку про склад сім'ї або зареєстрованих у житловому приміщенні / будинку осіб.

Заяви з необхідними документами для взяття на облік для забезпечення путівкою шляхом надання грошової допомоги приймаються спеціалістами відділу соціального захисту населення Потіївської сільської ради, які передають їх відповідному органу соціального захисту населення не рідше ніж раз на два тижні.

Якщо особа відмовляється від забезпечення путівкою шляхом надання грошової допомоги, орган соціального захисту населення складає акт відмови від путівки за формою, затвердженою Мінсоцполітики.

За бажанням громадянина, віднесеного до категорії 1, одного із батьків дитини з інвалідністю або особи, яка їх замінює, у разі відмови від отримання санаторно-курортного лікування або відпочинку виплачується грошова компенсація у розмірі середньої вартості путівки в Україні, що встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Слід зазначити, середня вартість для виплати грошової компенсації обчислюється з розрахунку 35 відсотків розміру одного прожиткового мінімуму, щороку встановленого законом на 1 січня відповідного року для осіб, які втратили працездатність.

Законом України «Про державний бюджет України на 2021 рік»  установлено прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність на 01.01.2021 року у розмірі 1769,00 грн. (1769,00*35%=619,15 грн).

За додатковою інформацією звертайтеся в Потіївську сільську раду за адресою с.Потіївка, вул. Центральна, 31 або за телефоном 099 5141715.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора