Радомишльський районний сектор ДСНС

Дата: 22.07.2021 22:06
Кількість переглядів: 325

З метою забезпечення безпечної поведінки під час купального сезону рятувальники закликають громадян дотримуватись правил безпеки на воді.

Лише з початку липня на водоймах країни загинуло 265 українців. Із них 36 дітей. Якщо врахувати, що за аналогічний період минулого року загинуло 166 людей (із них 16 — неповнолітніх), вже можна робити висновки про рекордну смертельну статистику нещасних випадків на воді у країні цього року.

Зокрема, 17 липня до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про те, що в смт Іршанськ Коростенського району втопилася людина. Про це рятувальників сповістила компанія товаришів, яка перебувала біля води. Як вдалося з’ясувати зі слів очевидців, група людей відпочивала поблизу місцевого ставка. Товариші веселилися, їли та купалися. Через деякий час один з відпочиваючих захотів освіжитися у воді, адже відчув себе на березі недобре. Чоловік 1987 року народження пішов у воду сам. Пізніше товариші запанікували, що його довго немає. У ставку чоловіка вже також видно не було. В решті-решт, тіло зниклого чоловіка вже вилучили водолази Коростенської міської комунальної рятувальної служби на воді.

Аби купальний сезон пройшов без надзвичайних подій, рятувальники ДСНС звертаються до громадян, аби нагадати про дотримання елементарних правил безпеки під час відпочинку на воді.

Правила безпечної поведінки на воді та біля води:

1. Відпочинок на воді (купання, катання на човнах) повинен бути тільки у спеціально відведених місцевими органами виконавчої влади та обладнаних для цього місцях.

2. Безпечніше відпочивати на воді у світлу частину доби.

3. Заходити у воду необхідно повільно, дозволяючи тілу адаптуватися до зміни температури повітря та води.

4. Після купання не рекомендується приймати сонячні ванни, краще відпочити в тіні.

5. Не рекомендується купатися поодинці біля крутих, стрімчастих і зарослих густою рослинністю берегів.

Забороняється :

1. Купатися в місцях, які не визначені місцевими органами виконавчої влади та не обладнані для купання людей.

2. Запливати за попереджувальні знаки, буї, бакени.

3. Стрибати у воду з човнів, катерів, споруджень, не призначених для цього.

4. Пірнати з містків, дамб, причалів, дерев, високих берегів.

5. Використовувати для плавання дошки, колоди, камери від автомобільних шин та інше знаряддя, не передбачене для плавання.

Першою умовою безпечного відпочинку на воді є вміння плавати. Навчитись плавати потрібно кожному. Людина, яка добре плаває, почуває себе на воді спокійно, упевнено, у випадку необхідності може надати допомогу товаришу, який потрапив у біду.

Навіть той, хто добре плаває, повинен постійно бути обережним, дисциплінованим і суворо дотримуватись правил поведінки на воді.    Знання та виконання правил поведінки на воді є запорукою безпеки життя, а також отримання задоволення від відпочинку. Необхідно звернути особливу увагу на пояснення  юнацтву правил поведінки на воді дітям.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора