Інформування

НЕБЕЗПЕКА ДОВКІЛЛЮ ТА МАЙБУТНІМ ПОКОЛІННЯМ

 

Незабаром поминальні дні. Прийнято прибирати та прикрашати могили вінками та квітами. Останні роки популярними стали штучні квіти, виготовлені з пластику. Нажаль немає жодного безпечного методу їх утилізації. Кожна квіточка на вінку складається із кількох деталей, які виготовляються з різного виду пластику. Він, зазвичай, не маркований. Через це його неможливо розсортувати для переробки. Пластик, з якого зроблені квіти, розкладається понад сто років. Крім того, під впливом сонячного світла та під час розкладання, він виділяє канцерогени, які небезпечні для здоров'я людей та довкілля. Захоронення або спалювання штучних квітів – несе непоправну шкоду. При спалюванні в атмосферне повітря виділяється велика кількість діоксинів, тобто хлорованих вуглеводів, що є надзвичайно канцерогенними, як наслідок зниження імунітету, погіршення здоровя у людей, виникнення онкологічних захворювань.

У багатьох європейських країнах під загрозою великих штрафів заборонено приносити подібні предмети на кладовище. Дозволені тільки живі квіти та віночки з них.

Звернемось за альтернативою до попередніх поколінь і створюємо нові екологічні традиції.

Раніше масово садили барвінок, безсмертник, який покривав  могилу суцільним шаром, нарциси, іриси. Не пожалкуйте часу, підберіть такі насадження, що будуть цвісти цілу весну та літо. Також гарним вшануванням будуть сухоцвіти, рослини у вазонах та живі квіти.

Будьте відповідальними до себе, близьких та довкілля! Відмовтесь від штучних квітів, зберігайте світлу пам’ять про померлих піклуючись про майбутні покоління, обирайте живі квіти та рослини.

 

Фото без опису

 

Спалювання стерні – шкода довкіллю | ДП

 

Випалювання сухої рослинності має згубний вплив на стан навколишнього природного середовища і здоров’я людини.

Крім того, можливе неконтрольоване поширення вогню на житлові будинки та розташовані поруч споруди.

До складу продуктів горіння входять чадний газ, важкі метали, канцерогенні сполуки. з димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найотруйніших для людини речовин, канцерогенні речовини, що можуть викликати мутації на клітинному рівні. Це виникає через те, що разом з листям горить і сміття: пластик, гума, поліетилен. Під час тління листя без доступу повітря виділяється бензапірен, який віднесений до найбільш небезпечних канцерогенів, що викликають рак.

Зокрема, ці речовини викликають подразнення та опіки дихальних шляхів, підвищення рівня цукру в крові, діють на вуглеводний обмін, спричинюють головний біль, викликають втомленість, можуть стати причиною виникнення онкологічних захворювань, які викликають захворювання дихальних шляхів, знижують імунітет людини і посилюють негативний перебіг хронічних захворювань. Це особливо небезпечно у період пандемії COVID-19, коли кожному з нас потрібно мати сили та імунітет для протистояння вірусу, який спричиняє розвиток та загострення саме респіраторних хвороб у людини.

Наголошуємо!!!

Передбачена адміністративна відповідальність згідно ст.77-1 КУпАП у вигляді штрафу:

- за спалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно – болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках:

- на громадян від 3060 до 6120 грн.;

- на посадових осіб – від 15300 до 21420 грн.;

- ті самі дії, вчинені в межах території та об'єктів природно – заповідного фонду, тягнуть за собою накладення штрафу;

- на громадян від 6120 до 12240 грн.;

- на посадових осіб – від 21420 до 30600 грн.

Крім того, згідно зі ст. 245 ККУ «Знищення або пошкодження об'єктів рослинного світу» порушник може нести і кримінальну відповідальність.

Якщо дії спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки, – караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років.

 У зв’язку з вищевикладеним, Управління екології та природних ресурсів Житомирської ОДА звертається до громадян з проханням дотримуватись правил пожежної безпеки, не спалювати залишки рослинності та суху траву, не провокувати виникнення пожеж, котрі можуть завдати чимало шкоди людям та довкіллю.

Фото без опису

Фото без опису

 
  Фото без опису

 

 

 

 

 

 

За чисте довкілля

З приходом весни та з метою забезпечення утримання територій населених пунктів у належному стані, їх санітарного очищення, збереження об'єктів загального користування і створення умов, сприятливих для життєдіяльності населення Житомирська обласна державна адміністрація та Управління екології та природних ресурсів рекомендують протягом квітня-травня 2021 року провести щорічну акцію “За чисте довкілля”.

У рамках заходу всіх небайдужих просимо провести роботи з ліквідації несанкціонованих сміттєзвалищ побутових та інших відходів, прибирання та приведення у належний санітарний стан прибудинкових територій, парків, скверів, дитячих, спортивних та господарських майданчиків, місць для вигулу домашніх тварин (собак), кладовищ, братських могил, меморіальних комплексів та місць почесних поховань, вулиць, доріг, тротуарів та велосипедних доріжок, зупинок міського транспорту, висаджування зелених насаджень (дерев, кущів, газонів, квітників), забезпечення очищення від сміття берегів водойм у населених пунктах.

Ця акція має об’єднати волонтерів, депутатів, студентів, учнів, державних службовців, органів місцевого самоврядування та інших верст нашої громади задля спільної праці на благо нашої громади.

Водночас, наголошуємо на необхідності неухильного дотримання санітарно-гігієнічних вимог з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2. На період дії карантину забороняється проведення масових заходів за участю більш як 20 осіб

 

КОРОТКИЙ ОПИС ТЕХНОЛОГІЇ ОДЕРЖАННЯ РІДКОГО ПАЛИВА
ПРИ УТИЛІЗАЦІЇ МУЛОВОГО ОСАДУ

Суть інноваційної розробки

Харківський національний університет радіоелектроніки розробив технологію виробництва альтернативного біопалива в процесі утилізації мулового осаду стічних вод. В основу цієї технології покладене використання кавітаційної обробки суміші мулового осаду і вуглеводневої добавки, яка забезпечує глибокі зміни молекулярно-фракційного складу і фізико-хімічних властивостей продукту. У результаті обробки утворюється горючий рідкий продукт із високою теплотворною здатністюальтернативне біопаливо (АБП). Це паливо по своїй теплотворній властивості близьке до топкового мазуту М100 і придатне для виробництва теплової та електричної енергії. На нього оформлені Технічні умови ТУ В 24.1-02071197-001:2009 «Біопаливо альтернативне АБТ».

Технологія виробництва альтернативного біопалива в процесі утилізації мулового осаду стічних вод захищена патентами України на винахід №№ 95587, 101680, 109389, 113731 та 117773.

Стан готовності

  1. На установку продуктивністю 100 кг/год розроблена конструкторська документація.
  2. Виготовлений дослідний зразок установки.
  3. Установка пройшла всебічне випробування з одержанням альтернативного біопалива із суміші мулового осаду стічних вод з вологістю 80±5% і відпрацьованого машинного мастила.
  4. Одержане альтернативне біопаливо випробуване на вогневому стенді та досліджене в спеціалізованій лабораторії. Зразки альтернативного біопалива досліджені в профільній лабораторії ДП "Українського державного науково-дослідного вуглехімічного інституту (УХІН)". Результати досліджень біопалива показали його близькість по основних фізико-хімічних властивостях до топкового мазуту М-100. Мікробіологічні дослідження показали санітарну безпечність отриманого палива. Екологічні дослідження газових продуктів згоряння показали, що викиди забруднюючих газів нижче гранично допустимих. Результати дослідження підтвердили ефективність технології та придатність одержаного палива для виробництва теплової та електричної енергії.

 

 

 

Зовнішній вигляд розробленого дослідного зразка установки зображено на рис.1

 

Рис. 1. Зовнішній вигляд дослідного зразка установки

Науковий колектив Харківського національного університету радіоелектроніки спільно з Науково-технічним центром Академії наук прикладної радіоелектроніки при замовленні та наявності необхідного фінансування може спроектувати та виготувати подібну установку в модульному виконанні продуктивністю 100, 500 та 1000 кг за годину. Установка багатофункціональна, без внесення конструктивних змін її можна використовувати для:

  - утилізації рідких біогенних відходів (мулових осадів стічних вод міських очисних споруд, відходів спиртового виробництва, харчових і ряду інших відходів) з отриманням альтернативного біопалива, яке можна використовувати для виробництва теплової та електричної енергії;

  - утилізації вуглеводневих відходів (відпрацьованого машинного масла, некондиційного мазуту, нафтошламу, вугільного пилу, вуглеводневих відходів промислових підприємств, підприємств енергетики та інших відходів) з отриманням альтернативного палива;

  - безреагентного знезаражування стічних вод міської каналізації, медичних та інших об'єктів життєдіяльності людей, а також знезараження питної води, води в басейнах з її підігрівом й інших використань.

Економічна привабливість розробленої технології

Впровадження розробленої технології спрямоване на вирішення двох проблем: енергетичної – виробництво відносно дешевого альтернативного біопалива та екологічної – утилізація мулового осаду стічних вод. Використання альтернативного біопалива в енергетиці може забезпечити значну економію природних вуглеводних палив (нафти, газу або кам'яного вугілля). Процес утилізації з одночасним виробництвом АБП рентабельний. Дохід від реалізації одержаного альтернативного біопалива дозволить скоротити витрати на утилізацію мулового осаду стічних вод, зробити утилізацію осаду рентабельною та привабливою для інвесторів. Строк окупності витрат на створення однієї установки виробництва альтернативного біопалива продуктивністю до 100 кг за годину альтернативного палива не перевищує 2-х років.

 

 


Контактна інформація:

Україна, 61166, м. Харків, пр., Науки, 14, Харківський національний університет радіоелектроніки,
тел.: (057) 702 16 79, факс: (057) 702 14 72, Стрільченко Володимир Йосипович, тел.: (095) 77-44-586,
E-mail: dohov.alex@gmail.com, v_strilchenko@ukr.net